MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDEN SORUMLU MÜSTEŞAR YARDIMCIMIZI ZİYARET ETTİK

Genel Başkanımız Sayın Şahap YILMAZ başkanlığında Yönetim Kurulu Üyelerimiz, mesleki ve teknik eğitim den sorumlu olan Müsteşar Yardımcımız Sayın Ercan DEMİRCİ’yi makamında ziyaret ederek mesleki ve teknik eğitim ile ilgili görüş alış verişinde bulundu.

Ziyarette Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Nazan ŞENER, Sayın Ömer Faruk YILDIRIM, Sayın Şerif EKİNCİ, Sayın Neslihan BİBEROĞLU, Disiplin Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa KÖKÇÜ, Disiplin Kurulu üyemiz Sayın Birgül ÖZER, Denetleme Kurulu üyemiz Sayın Oman ERGÜN’de katıldı.

Genel Başkanımız Sayın Şahap YILMAZ, göreve başladığı günden bu yana Sayın Ercan DEMİRCİ’ye teşekkür etti. Mesleki ve teknik eğitime ilişkin beklentilerimizi ve önerilerimizi takdim etti. Özellikler yönetici atama, öğretmen yetiştirme, özlük hakları, öğrenci profili, imaj ve itibar kaybı, öğrencilerin teşvik edilmesi, teknoloji yenileme, özgüven sağlama, haftalık ders yükü, okul adları, yükseköğrenime geçiş, modüler eğitim sitemi, sektörle işbirliği, okullaşma oranı, alan/dalların değerlendirilmesi, işgücü planlaması, niteliğin artırılması vb. konularda bilgiler vererek öneriler sundu.

Müsteşar Yardımcımız Sayın Ercan DEMİRCİ ise, mesleki ve teknik eğitimin on yıllarda sıkıntıya girdiğini, bunun önlenmesine yönelik çalışmaların etkin olarak yapılmaya başladığını, itibarının geri kazanması için büyük gayret gösterildiğini, üreten okulları hedeflediklerini, sektörle işbirliği içerisinde çalışmalar yaptıklarını, hep birlikte mesleki eğitimi önemli yerlere getireceklerini belirtti. Öğretmen yetiştirme ve özlük haklarına yönelik talepleri önemsediklerini ve çözümü için gayretlerin süreceğini, ilgili birimlerle işbirliği yapılmasının önemli olduğunu belirtti.

METESEN’i önemsediklerini ve çalışmalarını beğendiklerini dile getiren Sayın Müsteşarımız, işbirliği çalışmalarının sürdürülmesi temenni ettiler.